Konkurs dziennikarski

„Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”.
Kamil Piotr Piotrowski, 19 lutego 2021
Konkurs
Fot. Press
ZAiKS, Towarzystwo Dziennikarskie i Fundacja Collegium Civitas postanowiły ogłaszają konkurs na reportaż i/lub tekst publicystyczny pod hasłem „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”. W puli aż 74.000 złotych.

„Pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. Sporo już o tym napisano, chcemy jednak wesprzeć kolejne wartościowe świadectwa tego czasu. Zwłaszcza dziś, gdy wolne słowo jest na wagę złota.” – piszą organizatorzy konkursu dziennikarskiego w jego zapowiedziach.

Konkurs „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze” jest otwarty, każdy może w nim uczestniczyć w jednej lub obu kategoriach (tekst publicystyczny i/lub reportaż). Pierwsza nagroda w obu kategoriach to 15 tysięcy złotych. Dwie drugie nagrody w obu kategoriach wyniosą po 8 tysięcy złotych. Jury przyzna też po trzy wyróżnienia w obu kategoriach – każde po 2 tysiące złotych. (Jury może też zdecydować o innym podziale nagród). 

Zgłaszać można tylko teksty oryginalne, dotychczas nigdzie niepublikowane, ani w kraju, ani za granicą, Teksty powinny zawierać nie więcej niż 14 tysięcy znaków (ze spacjami). Można je nadsyłać od 15 lutego do 15 maja 2021 roku na adres konkurs@civitas.edu.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest m.in. tutaj

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu