Merkfolk i Fleurdelis na żywo

10 Święto Welesa
Witt Wilczyński, 17 lutego 2021
Fot. Press
Po raz pierwszy od dawna i z udziałem żywej publiczności, na scenie sali widowiskowej DK Świt odbędzie się folkowe granie! Merkfolk i Fleurdelis zagrają w ramach obchodów jubileuszowego, 10-go Święta Welesa.

Po raz dziesiąty Drzewo Przodków i Dom Kultury Świt mają przyjemność zaprosić Was wszystkich na Ogólnopolskie Święto Welesa. Ten festiwal słowiańskiej kultury i tradycji odbędzie się w dniach 20-21 lutego. W tym roku, ze względu na okoliczność pandemii, większość elementów programu święta odbędzie się online ale koncert finałowy odbędzie się "w realu" dla publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego (50 % pojemności widowni będzie dostępne dla przybyłych). Tematem przewodnim tegorocznego święta są zwierzęta w mitologii Słowian i ekologia we współczesnej słowiańskiej filozofii rodzimowierczej. Część koncertową w sobotę uświetnią Merkfolk i Fleurdelis.

Merkfolk to przedstawiciel Lubelszczyzny na naszej scenie folkmetalowej. Najnowszy, wydany w 2020 roku album "Echo" przyniósł z sobą akustyczną nutę. Projekt "Merkfolk akustycznie" prezentuje się scenicznie w siedmioosobowym składzie, który stanowią dwa główne wokale, skrzypce, flet, akordeon, gitary i bębny.

Fleurdelis to inaczej Kwiat Lilii i  zespól folkowy, założony w 2015 roku w Krakowie. W swym założeniu zespół miał być krakowskim „streetbandem”, wpasowującym się w koloryt Renesansowego Miasta ale grupa szybko rozszerzyła swoje działania na inne miasta i wioski. Obecnie każdy sezon ich działań to ponad trzydzieści koncertów, turniejów i festiwali średniowiecznych w całej Polsce.

Równolegle do Festiwalu w Wiosce Żywej Archeologii w parku przy Domu Kultury Świt odbywać się będzie targ "pod chmurką".

Portal Folk24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu