KÍLA pierwszy raz!

Irlandzka gwiazda Globaltiki
Kamil Piotr Piotrowski, 17 kwietnia 2012
Kila
Fot. Kamil Piotrowski
Już po raz ósmy w Gdyni odbędzie się muzyczna podróż po świecie. Do tegorocznego programu dołącza KÍLA z Irlandii. Muzyka zespołu to fuzja rocka, tradycyjnej muzyki irlandzkiej i muzyki świata co razem tworzy wybuchową mieszankę.

Dziś dostaliśmy na skrzynkę oficjalnie potwierdzoną wiadomość, iż jednym z gości festiwalu Globaltica będzie irlandzka grupa Kíla. Celtofanom przedstawiać ich nie trzeba.

Zespół działa od dwudziestu lat, ale myliłby się ten, kto pomyślałby o nich - "dinozaury". Wciąż kipią energią i niesamowitym zmysłem artystycznym, który pomaga im łączyć różnorodne inspiracje. Koncert, który widzieliśmy rok temu w Paimol, w pełni potwierdza to, co się o nich mówi i pisze - "wulkan energii". Ten wulkan ma z czego czerpać. Wszyscy członkowie grupy Kíla są multiinstrumentalistami i kompozytorami. To, że każdy z nich w trakcie koncertu zmienia instrument kilka razy - to ponoć norma.

Jak na tak żywiołowe charaktery od 13 lat skład zespołu nie ulegał zmianom. Tworzy go siedmioro muzyków, grających na rozmaitych instrumentach:

Dla sceny celtyckiej są jednym z najbardziej interesujących i nowatorskich zespołów z Zielonej Wyspy. Na swoim koncie mają muzykę do spektakli teatralnych i innych działań artystycznych. Wielokrotnie tworzyli ścieżki dźwiękowe do filmów.

Obok Kili w programie Globaltiki pojawili się Vołosi oraz belgijska grupa Blindnote. Kolejni wykonawcy będą ogłaszani systematycznie.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-29 lipca, ponownie w malowniczej przestrzeni Parku Kolibki w Gdyni.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu