Kapela ze Wsi, grupa z Tuwy oraz klimat ŁYKENDu

Etnozapowiednik wrocławski - kwiecień
Kamil Piotr Piotrowski, 3 kwietnia 2019
Alash Ensemble
Fot. Press
Kwiecień znów dostarczy wrocławskim fanom muzyki świata, etno i folku moc wrażeń. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą bowiem m.in. Buika, Alash Ensemble z Tuwy, Bukartyk z Ajagore, Wolna Grupa Bukowina i wielu, wielu innych!

Kwiecień to już nie przelewki, coraz więcej koncertów, coraz ciekawsi wykonawcy. Oto co na wiosnę szykuje nam wrocławska scena etno-folkowa...

Już w środę (4.04) w Starym Klasztorze, po raz kolejny we Wrocławiu pojawi się Kapela ze Wsi Warszawa. Ceniona tu, z licznym gronem fanów, przybędzie nad Odrę z materiałem z najnowszej płyty oraz ze starymi, znanymi hiciorami. Na przykład takim...

a dwa dni później (6.04), w tym samym miejscu powrót do niesamowitego festiwalu, ktory odbywał się kiedyś we Wrocławiu. W koncercie „Festiwal ŁYKEND –  przeżyjmy to jeszcze raz” uslyszymy takich wykonawców jak: Wolna Grupa Bukowina, EKT-Gdynia, Robert Kasprzycki, Trio Łódzko-Chojnowskie oraz Jan i Klan. „Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej ŁYKEND” był jedną z najważniejszych imprez w kraju i w latach swojej świetności gromadził kilkutysięczne tłumy miłośników „Krainy Łagodności” na koncertach w Wytwórni Filmów Fabularnych i innych salach Wrocławia. Po 20 edycjach festiwal zakończył swoją działalność , ale muzyka i wspomnienia pozostały... Czy będzie „Majster Bieda”?

Tego samego dnia, ale nieco dalej, w Narodowym Forum Muzyki wystąpi gwiazda muzyki świata María Concepción Balboa Buika – czyli Buika. Artystka dwukrotnie nominowana do Grammy, ostatnio, w 2018 roku, w kategorii „Najlepszy album z muzyką świata”. Jest laureatką Latin Grammy – otrzymuje nominacje do tej nagrody co dwa lata. Buika urodziła się na Majorce w Hiszpanii. Jej rodzice pochodzą z plemienia Bubi z Gwinei Równikowej. Artystka od zawsze żyła wśród wielu kultur, miała różnorodne muzyczne inspiracje: od afrykańskiego soukous i makossa po jazzowe flamenco, pop, r’n’b, soul i folk – by wymienić tylko kilka gatunków.

Niezwykły smaczek czeka nas w poniedziałek (8.04) w sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Koncert nowego projektu BUKARTYK/AJAGORE. To efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków, instrumentalistów, poruszających się swobodnie od jazzu, rhythm’n’bluesa przez amerykański folk, country, aż po nasze tradycje ludowe. Na koncert pt. „Raport z przesłuchania” zaprasza sam Piotr Bukartyk. Czy takiemu zaproszeniu można się oprzeć...

Dwa dni później (10.04) i znów w Starym Klasztorze, w ramach „Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata”, pojawi się niezwykła grupa z Tuwy - ALASH ENSEMBLE

Ciekawa impreza szykuje się w Impracie. Oberek, polka, krzyżok, miotlarz, klapok – to wszystko w już w sobotę (13.04) w ramach kolejnej odsłony „Baletów w Imparcie”, które tym razem wprowadzą uczestników w świat muzyki tradycyjnej oraz tańców ludowych! Do tańca zagra pochodząca z Kielecczyzny kapela Tęgie Chłopy oraz wrocławskie Znajome Królika.

Poza tym polecamy wydarzenia cykliczne, warsztaty różnych rodzajów śpiewu odbywające się przeważnie w weekendy w Klubie Pod Kolumnami, czy sesje muzyki irlandzkiej (środy) i spotkania z piosenką żeglarską i szantami (piątek) w Tawerna & Outsider.

Jeśli wiecie o jakimś ciekawym koncercie napiszcie do nas na redakcja@folk24.pl lub wrzućcie na grupę „Folk24 Wrocław” na facebooku.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu