Carrantuohill, Kroke i Urna i cykl flamenco

Etnofolkowy zapowiednik wrocławski – wrzesień
Kamil Piotr Piotrowski, 4 września 2019
Carrantuohill
Fot. Press
Po wakacyjnej przerwie rusza na nowo klubowy sezon koncertowy we Wrocławiu. Także scena etno-folk-worldmusic będzie znów od września słyszalna bardziej i to z gwiazdami. Powstał także nowy cykl koncertowy. Będzie ciekawie. Czytajcie.

Wrocław powoli wraca na tory rozkręconej etnodźwiękami stolicy Dolnego Śląska. We wrześniu czeka na fanów folku, etno i world music kilka naprawdę ciekawych koncertów. Nad Odrą pojawią się gwiazdy polskiej sceny folkowej oraz zagraniczne, sceny muzyki świata.

Największą ofertę jak zawsze ma do zaoferowania załoga Ethno Jazz Festival, Stary Klasztor zaprasza kolejno na koncerty. Już w czwartek (5.09) koncert The Cuban Latin Jazz, czyli spotkanie z energetycznymi rytmami Ameryki Łacińskiej. Tydzień później, w czwartek (12.09) pod gotyckim sklepieniem klubu zabrzmią nuty Zielonej Wyspy. Na Irlandzkim Wieczorze zagra znana polska formacja Carrantuohill.

Dwa dni później, w sobotę (14.09) Stary Klasztor gościć będzie pierwszą damę polskiego folku – Martynę Jakubowicz, ostatnio rzadko słyszalną na scenach, tym bardziej warto przyjść na koncert. Niektórzy mogą się zdziwić...

Pod koniec miesiąca, w niedzielę (22.09) zapraszamy, tym razem do Synagogi Pod Białym Bocianem na kolejny z Koncertów Hawdalowych w wykonaniu Klezmerów z Rozmarku. 

Tego samego dnia (22.09), w ramach cyklu „Muzyka świata”, w Narodowym Forum Muzyki wystąpi Aziza Brahim. Podczas koncertu artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty, na której prezentuje połączenie rodzimego dziedzictwa w wpływami innych kultur i krajów, w których mieszkała. 

I ostatnie dni września spędzimy znów w Starym Klasztorze na koncertach, wtorkowym (24.09), w ramach Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze, wystąpią słynny KROKE i Urna, mongolska artystka, we wspólnym projekcie muzycznym.

Dwa dni później, w czwartek (26.09), w ramach tego samego cyklu w sali gotyckiej wystąpią gwiazdy sceny kubańskiej – Conexión Cubana.

Ostatni weekend września będzie należał do turystów i miłośników Krainy Łagodności. W sobotę i niedzielę (28-29.09), odbędzie się Festiwal „Z mego okna widać góry” a na klasztornej scenie pojawią się legendy piosenki autorskiej, studenckiej, turystycznej: Wolna Grupa Bukowina, Lubelska Federacja Bardów, Tomek Lewandowski.

Ostatnim wrześniowym akcentem etnofolkowych koncertów będzie niedzielny (29.09) koncert w  Vertigo Jazz Club. W ramach cyklu „Wieczór Flamenco”, który ruszył w czerwcu wystąpią niezwykli muzycy: Mazur, Soto, Nero.

Więcej szczegółów nt. tych i innych wrocławskich koncertów znajdziecie w naszym dziale „wydarzenia” oraz w grupie Folk24 Wrocław na FB

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu