Lublin wzywa do konkursu

Scena Otwarta na Mikołajkach Folkowych
Kamil Piotr Piotrowski, 10 listopada 2021
Mikołaj
Fot. Press
Uwaga wykonawcy folkowi, etno, już tylko do najbliższej niedzieli można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Scena Otwarta”, który odbędzie się 10 grudnia 2021 w ramach 31 Festiwalu „Mikołajki Folkowe” w Lublinie.

To już 28. edycja Sceny Otwartej. Konkurs jest szansą na zaistnienie dla młodych artystów, tworzących muzykę inspirowaną nie tylko rodzimym folklorem, tradycją ale też kulturą tradycyjną z różnych zakątków świata. Scena nieustannie cieszy się ogromną popularnością i często bywa początkiem spektakularnych muzycznych karier. W końcu to tu zaczynały Matragona, Czeremszyna, Kapela Maliszów, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kosy. Dlatego też w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych wykonawców w grudniu do Lublina. Będą mieli okazję wystąpienia przed Mikołajkowym jury, złożonym z muzyków, krytyków, dziennikarzy, animatorów kultury. Na najlepszych czekają nagrody! Oceniane będą nie tylko umiejętności muzyczne, ale też źródła inspiracji, oryginalność repertuaru i pomysły aranżacyjne.

UWAGA! Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 14 listopada! Konkurs odbędzie się 10 grudnia.

Więcej informacji tutaj 

Organizatorami festiwalu, zaplanowanego na 9-12 grudnia jest Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego wraz z ACKiM UMCS Chatka Żaka. Oprócz Sceny Otwartej, w ramach festiwalu odbędą się koncerty, warsztaty i inne wydarzenia związane z szeroko pojętą kulturą tradycyjną.

Źródło: materiały organizatorów

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu