Andrzejki w Krainie Rysia

2 Festiwal Wielu Kultur w Dukli
Witt Wilczyński, 12 listopada 2021
Fot. Press
To nowe na mapie festiwalowej wydarzenie. Festiwal Wielu Kultur w bieszczadzkiej krainie odbędzie się pod koniec listopada, już po raz drugi. Trzy koncerty, trzy muzyczne światy, trzy etno-folkowe drogi. Kraina Rysia zabrzmi muzyką.

Browar Dukla, Ośrodek Kultury w Dukli oraz koncerty na domówce zapraszają na imprezę jedyną w swoim rodzaju! W sobotę, 27 listopada czekają nas aż 3 koncerty z muzyką folk/world music, które przyniosą z sobą niesamowitą energię. Zagrają Kriva Drina, Ukoja i PotOCK.

Kriva Drina o sobie: Nasza muzyka oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacką melancholię łączymy z gorącymi brzmieniami południa, a nieparzyste rytmy z rakiją. Inspiruje nas m.in. tradycyjna pieśń serbska, bośniacki sevdah i bałkański wielogłos...

Zespół Ukoja pochodzi z Krakowa. Działając stosunkowo niedługo, ma już na swoim koncie spore sukcesy – zdobycie tytułu laureatów oraz wyróżnienie dla najlepszego muzyka podczas 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 2 miejsce podczas głosowania publiczności w tymże konkursie, 2 miejsce w głosowaniu publiczności w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie. Jak sami twierdzą, ich zespół to spotkanie skrajnie różnych osobowości, które połączyła miłość do muzyki etno, folk, klezmerskiej, słowiańskiej i bałkańskiej. Utwory, które napisała wokalistka zespołu – Karolina Patla, powstały z potrzeby serca, są wylanymi na kartkę papieru nutowego wspomnieniami o wielkim ładunku emocjonalnym.

– Podczas koncertu w Dukli zagramy nasze autorskie utwory oraz oryginalne opracowania najpiękniejszych ludowych pieśni węgierskich, bułgarskich, serbskich i łemkowskich – zapewniają.

PotOCK to nieszablonowe zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style, porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach. Niesamowity skład spod Babiej Góry tworzy folkowo-rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostaje w pamięci. Pięć góralskich kobiecych głosów w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji to coś, czemu nie można się oprzeć.

Dalsze szczegóły tutaj.

 

II Festiwal Wielu Kultur, 27.11.2021, Dukla
Portal Folk24 jest partnerem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu