Pierwszy... "Ostatni Rejs"

Singiel dziś, płyta w 2012
Kamil Piotr Piotrowski, 18 grudnia 2011
Mariusz Migałka i Circle of Bards
Fot. Marcin Butryn
Dziś, 18 grudnia, jako prezent świąteczny dla fanów, zespół "Circle of Bards" wypuścił singiel zapowiadający drugi album grupy, którego premiera zapowiadana jest na 2012 rok. Można go ściągnąć z sieci za darmo.

Piosenka "Ostatni Rejs", zapowiadająca drugą płytę  ukazuje się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej ("The Final Cruise"). Utwór wraz z okładką jest dostępny do darmowego pobierania w sieci na specjalnej stronie.

- "W momencie nagrywania debiutu Circle of Bards był w zasadzie projektem jednoosobowym. Przez prawie półtora roku udało nam się zebrać wspaniałych muzyków i wykrystalizować skład, który pozwolił na stworzenie żywego zespołu. Nasz kolejny krążek będzie na pewno bardziej dojrzały i zróżnicowany muzycznie" - czytamy w materiałach wypowiedź lidera, Mariusza Migałki.

Celem Mariusza początkowo było wydanie w pełni akustycznego albumu, na który składałyby się kompozycje mające charakter celtyckich ballad, inspirowanych światem baśni i fantastyki. Album zatytułowany "Tales", ukazał się 10 maja 2010 r. Utwory z niego grały radia, muzycy gościli w TV. Zespół został zauważony.

- "Dzięki wielkiej przychylności Bogdana Wity z Carrantuohill udało nam się zagrać na Scenie Folkowej Przystanku Woodstock, teraz zostaliśmy zaproszeni do składanki "Folk się gro!", więc dla projektu, który tak krótko istnieje to duże osiągnięcia" - pisze Edyta Migałka, mamager "Circle of Bards", który tworzą dziś: Mariusz Migałka (śpiew, gitara), Jakub Kotynia (gitara), Anna Bielecka (flety), Krystyna Panas (skrzypce), Damian Sochar (bas) i Paweł Świderski (instrumenty perkusyjne).

Czekamy zatem na płytę, i trzymamy kciuki by nowy album - tak jak zapowiada grupa - był dojrzalszy, ciekawszy, bliżej fantasy, zwłaszcza w warstwie tekstowej, która jest słabszym punktem debiutanckiego krążka.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu