Łykend na folkowo

Cykl koncertów we Wrocławiu
Wojciech Małota, 11 stycznia 2012
Słodki Całus od Buby
Fot. Kamil Piotrowski
W styczniu i w lutym we wrocławskiej tawernie Łykend odbędzie się cykl koncertów folkowych. Program bardzo różnorodny, od piosenki turystycznej, przez żeglarską po folk celtycki, kaszubski, bałkański.

Tawerna Łykend to chyba jedno z niewielu miejsc we Wrocławiu, o ile nie jedyne, gdzie folk objawia się na wiele sposobów. Łykend raz do roku, podczas Spotkań z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu" (który już w marcu) gości szantymaniaków, czyli miłośników piosenki żeglarskiej, szant i folku okołomorskiego.

W ciągu roku w tawernie zdarzają się też pojedyńcze koncerty z muzyką żeglarską. Trafiają się też i inne odmiany folku, ale po raz pierwszy w takiej dawce. W ciągu najbliższego miesiąca odbędzie się tam dziesięć koncertów grup folkowych, które różnią się od siebie niemal wszystkim - inspiracjami, stylistyką oraz posiadanym instrumentarium.

Miłośnicy muzykowania inspirowanego tradycją będą mogli posłuchać piosenki poetyckiej w najlepszym wydaniu (Cisza Jak Ta), muzyki irlandzkiej - zarówno ballad w oryginale prosto z Irlandii (Tony Milner), jak i tradycyjnej muzyki tanecznej, granej w oparciu o jak najlepsze wzorce (Duan). Pojawi się też przedstawiciel piosenki turystycznej i autorskiej, i to ten z najwyższej półki (Słodki Całus od Buby - na zdjęciu), niesamowity projekt łączący tradycje żeglarskiego grania dwóch nacji - francuskiej i polskiej, tworzący wybuchową mieszankę energii (Les Dieses i Orkiestra Samanta) czy kaszubskie melodie ludowe w modnych ostatnio na scenie folkowej jazzowych aranżacjach (Bubliczki). Szczegółowy plan koncertów przedstawia się następująco:

14 stycznia - Cisza Jak Ta
26 stycznia - Balkan Folk Acoustic
28 stycznia - Duan
29 stycznia - Słodki Całus Od Buby
4 lutego - Buraky
10 lutego - Cocotier
11 lutego - Flit
21 lutego - Tony Milner
23 lutego - Les Dieses i Orkiestra Samanta
25 lutego - Bubliczki

Szczegóły dotyczące poszczególnych koncertów znajdziecie jak zawsze w dziale Wydarzenia.
Bilety na wszystkie koncerty, bez wychodzenia z domu, można kupić przez internet w naszym sklepie

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu