Tydzień z tańcem

2 Irish Dance Festival
Aleksandra Szady, 4 lutego 2015
Irish Dance Festival
Fot. irishdancefestival.com
The Irish Dance Festival - niecodzienne doświadczenie, które może pozostać w pamięci na  bardzo długo. Święto tańca irlandzkiego i kultury Irlandii, piękna oprawa i średniowieczne klimaty. Ruszyły zapisy na warsztaty.

Pierwszy Irish Dance Festival odbył się w zeszłym roku w sierpniu i był dużym sukcesem. Tancerze tańca irlandzkiego, na wszystkich poziomach zaawansowania, w różnym wieku i z różnych krajów, zebrali się w pięknej, średniowiecznej miejscowości Carlingford w Irlandii, w hrabstwie Louth, by zgłębiać tajniki, poziomy, triki tańca irlandzkiego, by dzielić się doświadczeniem i nawiązywać kontakty. W 2015 roku zrobią to po raz drugi.

Na tygodniowe świętowanie złożą się dzienne kursy mistrzowskie, wykłady i seminaria, wiele wydarzeń integracyjnych i kulturalnych. Znajdzie się coś dla miłośników Sean Nos, Ceili i  Set Dancing. Pojawią się też goście specjalni. nie zabraknie zawodów i turniejów.

Organizatorami tego wyjątkowego festiwalu są Paula Goulding i Shane McAvinchey, członkowie obsady słynnego "Riverdance", a jego celem jest danie tancerzom z całego świata okazji do tego, aby mogli się rozwijać, kształcić i odkrywać wspólnie taniec irlandzki. Dotychczas ten duet angażował się w warsztaty, imprezy i spektakle na całym świecie. Obozy tańca, które organizowali przez 6 lat stały się zalążkiem Irish Dance Festival.

Górzysty krajobraz Carlingford to wręcz wymarzone miejsce do poznawania tanecznego aspektu irlandzkiej kultury. Według legend, ziemię tę przesiąka duch dawnych celtyckich olbrzymów i wojowników, była ona także domem dla ostatnich krasnali w Irlandii. Miejsce  to ma również bogatą historię i kulturę, co daje niewytłumaczalne wprost poczucie "irlandzkości".

W tym roku festiwal odbędzie się od 2 do 9 sierpnia. Zapisy właśnie ruszyły, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej na temat festiwalu, warunków zakwaterowania, programu, ceny, można się dowiedzieć na stronie internetowej organizatora.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu