Rasti prosto z Laboratorium Pieśni

Płyta ma oficjalny patronat medialny Folk24
Kamil Piotr Piotrowski, 17 stycznia 2019
CD „Rasti” Laboratorium Pieśni
Fot. Kamil Piotrowski
Za nami już oficjalna zagraniczna premiera najnowszej płyty trójmiejskiego zespołu Laboratorium Pieśni. Koncerty w Polsce też się klarują, a do nas dotarły już, jeszcze pachnące farbą egzemplarze „Rasti”, której Folk24 patronuje.

Właśnie docierają pod strzechy pierwsze egzemplarze najnowszego krążka trójmiejskiej formacji Laboratorium Pieśni, zatytułowanej „Rasti”. Dotarły i do nas.

Na płycie znalazło się dziesięć utworów, ale uwaga, niech Was to nie zmyli, bo to wcale nie mało. Utwory są bardzo rozbudowane, jak opowiadała nam w rozmowie tuż przed wydaniem Lila Schally-Kacprzak: 

– Wyszłyśmy, tak jak przy poprzedniej od pieśni tradycyjnych, ale dodałyśmy do nich bardzo dużo od siebie i siebie.

I już od pierwszego utworu „Biaroza” można to zauważyć. Ta tradycyjna pieśń z Białorusi trwa w interpretacji Laboratorium Pieśni ponad dziesięć minut. Nie inaczej jest z pozostałymi utworami - pieśniami z obszaru słowiańszczyzny, ale nie tylko, bo jest też jeden rodzynek. Jaki, zajrzyjcie do naszej zapowiedzi (Światowa premiera „Rasti” w Londynie). Łącznie płyta zawiera niemal 70 minut muzyki.

Miło nam poinformować, że nasz portal jest patronem medialnym tego wydawnictwa. Będziemy mieli dla Czytelników naszego folkletteru kilka egzemplarzy, zaglądajcie, a jeśli nie jesteście jeszcze jego subskrybentami, zapiszcie się koniecznie.

A najbliższe premierowe koncerty Laboratorium Pieśni to:

 

CD „Rasti” – Laboratorium Pieśni, 15.12.2018
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu