Kirszenbaum z Karrot Kommando

Nowa płyta duetu z Krakowa
Kamil Piotr Piotrowski, 9 stycznia 2019
EP Kirszenbaum
Fot. Kamil Piotrowski
Jeszcze się dobrze rok nie zaczął, nie podsumowaliśmy dobrze płyt z 2018 r., a już pojawiają się sygnały o wydawnictwach planowanych na rok 2019. Właśnie dotarła do nas EP-ka ciekawego duetu z Krakowa, która zapowiada pełną płytę.

Dziś rano w naszej skrzynce znaleźliśmy przesyłkę, a w niej ciekawy list i CD. List zawiera krótkie wyjaśnienie skąd to i co to, no i od kogo to, na CD z kolei znalazły się 4 utwory.

Autorami tej EP-ki i nadawcami „prezentu” są Jakub Wiśniewski i Kacper Szpyrka z Krakowa czyli duet KIRSZENBAUM. Formacja dla nas nowa, zresztą nic dziwnego, bo działają od niedawna, ale ich muzyka już zdążyła w sieci zaistnieć, dlatego, jak sami piszą - czas na płytę.

Dobry, ciekawy wokal, fajne, ostre brzmienie (ale nie za ostre), słyszalne folkowe inspiracje, a jaka to muzyka? Na stronie Krakowskiej Sceny Muzycznej czytamy, że:

(…) duet ożywia postfolkowe zgliszcza, (…) i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip.

Słuchając w redakcji czterech utworów z EP-ki: „Całopalenie”, „Staś Szczurołap”, „Golem XV” i „Buka” nam ich muzyka w pierwszej chwili skojarzyła się z połączeniem Żywiołaka, Percivala Schutenbacha z Lechem Janerką, ale sami sobie wyróbcie zdanie, sporo muzyki zespołu Kirszenbaum znajdziecie na bandcamp i youtube. 

Długograja wyda Karrot Komando, a premiera zapowiadana jest na marzec. My trzymamy kciuki i czekamy na płytę, a za miły list i EP-kę oczywiście dziękujemy!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu