Premiera bez płyty

Nowa płyta Prawdziwych Pereł
Kamil Piotr Piotrowski, 31 stycznia 2010
Premiera Prawdziwych Pereł
Fot. Kamil Piotrowski
Muzyka z najnowszej płyty tyskiej formacji Prawdziwe Perły pojawiała się już fragmentarycznie na ich koncertach, ale całość, po raz pierwszy, usłyszeli widzowie festiwalu PPP w Tychach, w miniony weekend.

Podczas pierwszego dnia (29.01.) festiwalu piosenki żeglarskiej "Port Pieśni Pracy", jej gospodarze, zespół Prawdziwe Perły, promował swoją kolejną, czwartą już w historii płytę pt. "Na wygnaniu". Jedyny szkopuł polegał na tym, że płyty w Tychach nie było!

Stało się tak dlatego, iż fizycznie nie została wydana. Cały materiał, w formacie mp3, dostępny jest na stronie www.nawygnaniu.pl. Po zalogowaniu, można go ściągać całkowicie bezpłatnie. Zespół pozyskał na nagranie płyty sponsora i zdecydował o takiej formie dystrybucji swojej muzyki. A jest ona całkowicie różna od tego, z czego Perły były znane dotychczas. Nie ma tu szant i marynarskich pieśni dużo za to jest irlandzkiej muzyki, ballad, pieśni przeplatanych skocznymi tańcami. To zupełnie nowe Perły, brzmieniowo i repertuarowo, mniej szantowe, za to bardziej celtyckie.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu