Gaelforce Dance w Polsce

Trasa irlandzkiego show tanecznego
Kamil Piotr Piotrowski, 16 marca 2010
Gaelforce Dance plakat
Fot. Press Makroconcert
Po raz kolejny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, spektakl Gaelforce Dance można zobaczyć w Polsce. Dziś koncert w Gdyni rozpocznie cykl 10 koncertów w 9 miastach Polski.

Gaelforce Dance to zespół składający się z profesjonalnych tancerzy i muzyków, którzy swoim spektaklem taneczno-muzycznym opartym na irlandzkim folklorze od 16 lat podbijają serca widzów na całym świecie. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę z grą świateł, tradycję ze współczesnością. Główny atut zespołu to to, że zawsze grają, śpiewają i stepują całkowicie na żywo. Wyznaczają w świecie tańca najwyższe standardy oraz odkrywają i szkolą wielkie talenty, jak choćby James Devine. To właśnie tańcząc w Gaelforce Dance pobił on światowy rekord w stepowaniu. Trafił do księgi rekordów Guinness’a, osiągając rewelacyjny wynik 38 uderzeń na sekundę!

Historia, którą opowiedzą podczas występów, jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Do tego przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, cudowna muzyka, śpiew i taniec. Feeria barw, gra świateł przeniosą widzów w bajkowy świat fantazji. W przygotowaniu widowiska biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin, kompozytor Colm O'Foghlú, czy „Mistrz Musicalu” -  śpiewak Peter Corry, wielokrotnie występujący na West Endzie.

Szczegóły w naszym dziale "koncerty" oraz na stronach organizatora, agencji Makroconcert

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu