Eluveitie z nową płytą

Knock Out Productions zaprasza na koncert Warszawie
Kamil Piotr Piotrowski, 6 grudnia 2019
Eluveitie
Fot. Press / Knock Out Production
Wyprzedany krakowski koncert Eluveitie i ostatnie już bilety na koncert w Warszawie pokazują jakim zainteresowaniem cieszy się w Polsce szwajcarska grupa. Przyjeżdżają, by promować swój najnowszy album „Ategnatos”. Będą goście specjalni.

Eluveitie oraz Lacuna Coil i Infected Rain wystąpią już 10 grudnia w krakowskim Kwadracie (niestety bilety już wyprzedane), a dzień później – 11 grudnia 2019, w warszawskim klubie Progresja (jeszcze do kupienia na stronie Knock Out Production).

Eluveitie to obecnie jedna z najważniejszych i jednocześnie najpopularniejszych grup, które grają połączenie metalu i folku. Formacja założona w 2002 roku w Zurychu przez Chrigela Glanzmanna zalicza się też do tych, które z regularnością zbliżoną do słynnych szwajcarskich zegarków, pojawia się na koncertach w Polsce. W naszym kraju szwajcarski zespół przez lata zbudował sobie pokaźną bazę fanów, o czym świadczą za każdym razem, gdy przybywają nad Wisłę, szybko znikające bilety.

Muzycy Eluveitie nie tak dawno gościli w Polsce i promowali siódmy studyjny album „Evocation II: Pantheon” z sierpnia 2017 roku, będącej swego rodzaju opowieścią o galijskich bogach. Jest na nim polski akcent – na lirze korbowej, gra nasza rodaczka Michalina Malisz. Chrigel śpiewa na niej w języku staroceltyckim. Warto wspomnie, że piosenki nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy'ego Vetterli.

Dodajmy jeszcze, że w ojczystej Szwajcarii Eluveitie jest wysoko cenionym artystą. W 2014 roku zespół otrzymał nagrodę Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego i mógł się cieszyć z pierwszego miejsca na liście płyt albumu „Origins”.

 

Eluveitie & Lacuna Coil, Infected Rain, 10.12.2019 – Kraków, 11.12.2019 – Warszawa
Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu