Maniucha i Ksawery, Strug, Vołosi i inni

35 Festiwal „Dźwięki Północy” w Gdańsku
Kamil Piotr Piotrowski, 1 października 2020
Vołosi
Fot. Press
Festiwal „Dźwięki Północy” odbywa się co dwa lata na początku lipca. W tym roku ze względu na panującą sytuację organizatorzy wprowadzili zmiany i przenieśli koncerty na początek października. Będą transmisje on-line.

Dzięki Festiwalowi „Dźwięki Północy” Nadbałtyckie Centrum Kultury od ponad 30 lat popularyzuje muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą Polski oraz krajów nadbałtyckich.

Trzydziesta piąta edycja Festiwalu „Dźwięki Północy”, będzie, tak jak wiele podobnych wydarzeń w tym czasie, inna, niż dotychczas. Zmienił się termin, festiwal odbędzie się w dn. 1-3.10.2020, i program. Nie będzie w tym roku warsztatów i potańcówek, nie przyjadą też goście z zagranicy.

Tegoroczny Festiwal poświęcony jest więc w całości muzyce polskiej. Podczas koncertów w Centrum św. Jana w Gdańsku zobaczymy i usłyszymy polskich wykonawców muzyki tradycyjnej i folk oraz ciekawe muzyczne nowości i zjawiska z ostatnich miesięcy. Ideą, która przyświeca Festiwalowi jest ukazywanie tradycji muzycznej w żywej i nowoczesnej formie. W Gdyni pojawią się więc zarówno artyści, którym bliżej do nurtu in crudo, jak i ci, którzy odczytują tradycję na nowo poprzez filtr innych gatunków, takich jak jazz czy muzyka improwizowana. A będą to: Maniucha i Ksawery, Bastarda, Adam Strug, Vołosi, Lumpeks i Radical Polish Ansambl.

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą z różnych powodów przybyć do Gdańska jest taka, że prowadzona będzie transmisja online wszystkich koncertów i to dostępna przez 24 godziny. Cena biletu na jeden  koncert on-line, to jedyne 10 złotych. Zachęcamy w imieniu organizatora, Nadbałtyckiego Centrum Kultury, do uczestnictwa także w tej formie w festiwalu.

Biletowana transmisja on-line będzie dostępna pod tym linkiem

Szczegółowy program znajdziecie w naszym dziale wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu