Dwudzieste Piąte Wiejskie Podwórze na żywo i w sieci

Festiwal Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze
Witt Wilczyński, 16 lipca 2020
Fot. Jeonju International Sori Festival
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zezwolił na organizację wydarzeń artystycznych z udziałem większej liczby uczestników od 17 lipca. W związku z tym kultowy festiwal w Czeremsze odbędzie się w okrojonej formie.

W dniach 24 - 26 lipca w malowniczo położonej Czeremsze pod białoruską granicą odbędzie się XXV edycja Festiwalu Wielu Kultur i Narodów. Ze względu na pandemię koronawirusa program tegorocznego festiwalu został okrojony do niezbędnego minimum - ale dzięki temu będzie mógł się odbyć, a historyczna ciągłość festiwalu zostanie zachowana.

W tym roku zagrają tylko artyści z Polski: VooVoo, Kapela Ze Wsi Warszawa, Masala Soundsystem, Kapela Fedaków, Tęgie Chłopy, Hiłoczka, Zespół śpiewaczy z Czeremchy Wsi, Zespół śpiewaczy "Wólczanki" z Wólki Terechowskiej i oczywiście, jak zawsze, gospodarze festiwalu, czyli Czeremszyna.

 

Aby wziąć udział w koncertach, należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.festiwalczeremcha.pl - zakładka: „Wydarzenia”. Koncerty będzie można również obejrzeć w streamingu na stronie internetowej festiwalu oraz na facebooku. Dodatkowo, koncerty będą również transmitowane na antenie Radia Białystok w godzinach 19:00 – 22:00.

elacje z festiwalu ukażą się w Telewizji Białystok, Radio Akadera, Dwójce PR oraz niedzielnym programie w Radio Białystok „Podróże po kulturze". Piątkowa konferencja, niedzielny obrzęd i koncert zespołów śpiewaczych będą transmitowana na stronie festiwalowej oraz na fanpage na FB.

Uwaga! Na koncerty, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, konferencję, pokaz filmu, obrzęd oraz wernisaż wystawy wstęp jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zgłoszenia mailowe z obowiązkową rejestracją a podczas trwania wydarzenia wymagane jest posiadanie maseczki lub przyłbicy na twarzy i oświadczenia o stanie zdrowia.

W tym roku zostały odwołane jarmark rękodzieła, stoiska z gastronomią, Przegląd Harmonijkarzy, Turniej Piłki Błotnej oraz pociąg festiwalowy. Organizatorzy festiwalu apelują o zaopatrzenie się we własnym zakresie w napoje i posiłki.

Jednym z pozamuzycznych punktów programu festiwalowego będzie konkurs potraw regionalnych SMAKI REGIONU z udziałem podlaskich gospodyń i gospodarzy oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Podlaskie potrawy zostaną ocenione przez Jury w składzie: Gieno Mientkiewicz, Aneta i Jan Kuroniowie. Po konkursie planowane są dwa pokazy kulinarne w wykonaniu Giena Mientkiewicza i Jana Kuronia.

Więcej na stronie: https://www.festiwalczeremcha.pl/

Do zobaczenia w Czeremsze! 

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu