Rusza akcja ZnajdźRzemieślnika

Jarmark ludowy w wersji online
Kamil Piotr Piotrowski, 20 maja 2020
#ZnajdźRzemieślnika
Fot. Jarmark Jagielloński
Warsztaty Kultury w Lublinie i Jarmark Jagielloński rozpoczynają akcję #ZnajdźRzemieślnika! Wszystkim miłośnikom sztuki ludowej ułatwią kontakt online z twórcami, którzy w ubiegłych latach gościli na lubelskim festiwalu.

Do tej pory wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak jarmarki i targi. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas prac – to wszystko zostało w tej chwili ograniczone. Dlatego organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowili ułatwić twórcom ludowym kontakt z odbiorcami i startują w sieci z akcją #ZnajdźRzemieślnika.

Pozostańmy w kontakcie z twórcami ludowymi, wspierajmy ich swoimi zamówieniami, otaczajmy się pięknym rzemiosłem i sztuką ludową! Wiemy jednak, że nie jest to takie proste bez udziału w festiwalach i targach twórczości ludowej. Jako organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowiliśmy ułatwić ten kontakt. Na stronie jarmarkjagiellonski.pl powstała zakładka „#ZnajdźRzemieślnika”, gdzie prezentujemy rzemieślników, z którymi można skontaktować się online. Znajdziemy tam informacje o twórcach, zdjęcia ich wyrobów i przede wszystkim dane kontaktowe. Na fanpage Jarmarku Jagiellońskiego przez cały czas trwania akcji będą pojawiały się prezentacje kolejnych rzemieślników – opisuje akcję Karolina Waszczuk, dyrektorka lubelskiego Jarmarku Jagiellońskiego.

Na razie na stronie jest kilkudziesięciu opisanych twórców, ale jak zapewniają organizatorzy ta liczba będzie się powiększać. Do wszystkich jest kontakt, więc można się z nimi skontaktować osobiście, wkrótce powstanie też specjalna mapa, na której można będzie sprawdzić skąd dany rzemieślnik pochodzi, co pomoże kupcom w dotarciu po zamówione rękodzieło.

Organizatorzy apelują też do twórców, którzy kiedykolwiek brali udział w Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie, a nie ma ich jeszcze na stronie lub ich dane kontaktowe są niepełne, by zajrzeli do instrukcji dostępnej tutaj.

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu