Duan z nowym gitarzystą

Zmiany w składzie śląskiej grupy
Kamil Piotr Piotrowski, 8 lutego 2010
Wiktor Bartczak
Fot. Kamil Piotrowski
Zespół muzyki celtyckiej Duan z Gliwic ma nowego gitarzystę. Poszukiwania trwały od września 2009 r. i zakończyły się sukcesem. Zmiennik Rafała Rupińskiego co prawda mieszka w Anglii, ale nie będzie to problemem.

Wiktor Bartczak, bo o nim mowa, najbardziej znany jest ze współpracy z folkowo-szantowym zespołem Cztery Refy (od 1997 r.). Występuje również z North Wind, współpracował z Ulą Kapałą i Fun Glass. Podczas Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Kubryk 2009" objawił się, z powodzeniem, jako solista. Gra na fletach, gitarze i mandolinie.

- Po wakacjach nasz gitarzysta - Rafał Rupiński - otrzymał zaproszenie od zespołu Shannon do nagrania z nimi kolejnej płyty. A ponieważ życie mu się tak poukładało, że ostatecznie zamieszkał na północy, pozostał już z Shannonami. Zaczęliśmy szukać gitarzysty. Zaproponowaliśmy współpracę Szymonowi Białkowi, który udzielał się już w wielu składach (m.in. Rimead, Dullahan, Fun Glass). Był zajęty ale polecił nam Wiktora Bartczaka. Znaliśmy się już trochę. Zdzwoniliśmy się i już w listopadzie zjawił się u nas na próbie - opowiada Witek Kulczycki z Duanu.

Wiktor miał niewiele czasu by wdrożyć się w materiał. Ale dla muzyka, osłuchanego i ogranego z tradycyjnym materiałem, nie stanowiło to większego problemu. Prapremierowy występ z Duanem miał miejsce w styczniu w Warszawie, na imprezie zamkniętej. Właściwy debiut nastąpi 13 lutego w Cieszynie. Szczegóły wkrótce, w naszym dziale koncerty.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu