UHUHU

UHUHU
Fot. Press
Korzenie zespołu UHUHU sięgają lat 90-tych XX wieku, gdy Marcin i Janusz spotkali się jako młodzi studenci socjologii, odkrywając podobne gusta muzyczne i rozpoczynając muzyczną podróż po różnych festiwalach i klubach.

Przez kolejne lata ta podróż, na dłużej lub krócej przerywana życiowymi momentami trwała – pod różnymi nazwami i w różnych składach– a zespół pojawiał się niespodziewanie w ciekawych miejscach, a to grając autorski koncert w klubie, a to zdobywając nagrody na festiwalach (m.in. „Rajdowa Piosenka Roku 2014” festiwalu „Bazuna”, II nagroda za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2016, zaproszenie do Przeglądu OPPA Międzynarodowego Festiwalu Bardów 2021).

Muzycznie UHUHU to akustyczna mikstura folku i bluesa, oparta na autorskich kompozycjach, ale również na oryginalnych lub przetłumaczonych folkowych i folk-rockowych klasykach – Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a, Johna Lennona i im podobnych.

Trzon formacji to duet Janusz Bujko (także lider zespołu Jan i Klan, autor większości piosenek i tłumaczeń obu formacji) i Marcin Starnawski (także tłumaczenia). Przez lata wspomagała ich wokalistka Ania Bujko (dziś również Jan i Klan), a w 2021 r. do wspomnianej dwójki dołączył Kamil Piotr Piotrowski (Sąsiedzi, Szkocka Trupa).

Skład:

Dyskografia:

 

Video:

Bayraktar” (Taras Borovok cover, tłum. Janusz Bujko)

https://www.youtube.com/watch?v=nyqntWrQYBM

All You Fascists Bound To Lose” (Woody Guthrie cover)

https://www.youtube.com/watch?v=U0XTVmMm8v8

Wieje wiatr” (sł. Muz. Janusz Bujko)

https://www.youtube.com/watch?v=AOhixCo2qI0

Isolation” (John Lennon cover)

https://www.youtube.com/watch?v=h1doYtbWQBw

 

 

Strona internetowa: http://folk24.pl/wykonawcy/uhuhu/
Pokaż menu