YAPA znów online

44 i 2/3 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA
Kamil Piotr Piotrowski, 16 marca 2021
YAPA
Fot. Katarzyna Bloch / YAPA
W zeszłym roku YAPA jako pierwszy łódzki festiwal, przeniosła się do internetu, zaledwie kilka dni po ogłoszeniu lockdownu. Było to jedno z pierwszych tak dużych wydarzeń muzycznych w sieci. Czy w tym roku będzie równie udanie?

Niestety, jak donoszą organizatorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” także w tym roku nie będzie festiwalu na żywo, a YAPA 44 i 2/3 odbędzie się online. Jednak nie będzie to powtórka z zeszłego roku. YAPA HOME OFFICE jest już wspomnieniem i YAPowicze tym razem zapraszają na „wyjątkowe wydarzenie w sieci”. Co więcej, w tym roku wraca konkurs młodych zespołów.

YAPA 44 i 2/3 to będą dwa koncerty – w piątek 19 marca i w sobotę 20 marca.

W piątek spotkamy się wirtualnie i częściowo na żywo. W Łodzi, w ścisłym reżimie sanitarnym, zagra dwoje dobrze znanych yapowej publiczności solistów – Monika Kowalczyk (1. nagroda na Yapie 2016) i Krzysztof Jurkiewicz (znany z takich zespołów jak Formacja, czy Słodki Całus od Buby).

Publiczność będzie mogła obejrzeć i posłuchać też zespołów konkursowych. Do Przeglądu zaproszono  wykonawców zakwalifikowanych w zeszłym roku. Zobaczymy przygotowane przez nich nagrania konkursowe.

Z kolei w sobotę odwiedzimy studio koncertowe im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Tam zagrają zespoły, które w normalnych warunkach powinny zagrać podczas koncertu galowego. Wśród nich znaleźli się Grzmiąca Półlitrówa, Paweł Orkisz, grupa Bohema i Kuśka Brothers.

Transmisja do sieci odbywać się będzie na stronie www.yapa.art.pl, na stronie na Facebooku, a także na yapowym kanale YouTube. Wydarzenie będzie bezpłatne.

 

44 i 2/3 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA”, 19-20.03.2021, Łódź i online

Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu