Wirtualne Gęśle za rok 2020

Od poniedziałku trwa głosowanie
Witt Wilczyński, 19 marca 2021
Fot. Ośrodek Kultury Ochoty/Press
Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 15 marca w samo południe i potrwa do 30 kwietnia br. Gdy już wybierzesz płytę, którą uważasz za najlepszą, wciśnij znajdujący się pod nią przycisk. Otworzy się wówczas okno z formularzem...

Wirtualne Gęśle to przyznawana od 2004 r. nagroda publiczności, dzięki której fani mogą wyrazić swoją opinię na temat wydanych w danym roku płyt z muzyką folkową. Idea plebiscytu zrodziła się  podczas warszawskiego Festiwalu "Nowa Tradycja" a obecnie stanowi osobny byt. Pierwszą nagrodzoną płytą był krążek "Hulaj póki czas" zespołu Czeremszyna. Dwa lata później organizatorzy plebiscytu rozszerzyli jego formułę o głosowanie na ulubioną okładkę.

Laureatami kolejnych edycji były m.in. zespoły Beltaine, Orkiestra św. Mikołaja, R.U.T.A, Kapela Ze Wsi Warszawa, Chłopcy Kontra Basia, Żywiołak, Percival, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kapela Maliszów, VooVoo+Hajdamaky, Tęgie Chłopy, Michał Czachowski oraz Dziewanna.

Tym razem w plebiscycie o tytuł najlepszej płyty folkowej za rok 2020, podobnie jak w 2019, rywalizują 72 długograje. Wśród płyt stających w gęślowe szranki i konkury znalazły się te z nutą ściśle tradycyjną, jak i etnojazzową. Poza tym balkan brass, popfolk, granie klezmerskie, electrofolk, folk miejski i powstańczy, folkmetal, folkrock i inne okołoludowe brzmienia. Jest w czym wybierać! Głosujemy na jedną płytę, dodatkowo można wyróżnić jeszcze cztery oraz wybrać jedną okładkę. Głos jest ważny po potwierdzeniu linkiem otrzymanym mailem.

Na stronie Wirtualnych Gęśli znajdziecie link do głosowania i regulamin. 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu