WOMEX 2011

Wystawa World Music
Wojciech Małota, 15 sierpnia 2011
Hala wystawowa WOMEX 2010
Fot. Alexia Fodere
W ostatnim tygodniu października na corocznej konferencji WOMEX spotkają się ludzie związani z muzyką świata. Tradycyjnie przyznane zostaną targowe wyróżnienia dla osób i firm, które za swoją działalność zdobyły uznanie jury.

To już 17 edycja targów, a trzecia z rzędu, która odbywa się w Kopenhadze. Tym samym kończy się rozpoczęta w 2009 roku trzyletnia obecność WOMEX w Danii.

Targi WOMEX to niezwykła okazja do nawiązania znajomości, które mogą zaowocować realizacją nowych projektów, organizacją tras koncertowych czy rozpoczęciem innych wspólnych przedsięwzięć. To także możliwość posłuchania zespołów z całego świata, które szukają możliwości zaprezentowania się ludziom, dzięki którym mogą zyskać okazję do występów na scenach całego świata. W tym roku o taką możliwość starało się ponad 750 zespołów. Specjalnie powołane jury, wybrało spośród nich 29 grup, które wystąpią podczas targów. Niestety pośród nich nie ma żadnego przedstawiciela z Polski.

Aby dać artystom dodatkową szansę do prezentacji, powołano do życia inicjatywę nazwaną offWOMEX Nights. Są to nocne koncerty towarzyszące konferencji. W tym roku odbędą się dwie takie sesje, poświęcone muzyce hiszpańskiej i holenderskiej.

WOMEX to nie tylko targi i koncerty. Uczestnicy mogą też wysłuchać wykładów. Będą one w większości poświęcone możliwościom promocji i sprzedaży muzyki, jej popularyzowania i pozyskiwania funduszy na projekty kulturalne. Coś co powinno szczególnie zainteresować firmy działające na rynku muzycznym.

Co roku podczas targów przyznawane są także wyróżnienia. Potwierdzono już, że w tym roku nagrodę Artist Award otrzyma Hugh Masekela, a Professional Excellence Award trafi do Francisa Falceto. Czekamy jeszcze na ogłoszenie laureata w kategorii Top Label Award.

Warto też odnotować, że na targi wybierają się Polacy. Do tej pory swój udział w konferencji potwierdzili: Brave Festival, Fiesta Music i Stołeczna Estrada. Liczba polskich uczestników zapewne jeszcze się zwiększy.

 

Targi WOMEX 2011, Kopenhaga (Dania), 26 - 30 października 2011 r.
Portal Folk24.pl jest oficjalnym partnerem imprezy.
Więcej informacji: www.womex.com

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu