W Lublinie Folkują

Znów Hello Folks!
Kamil Piotr Piotrowski, 21 maja 2011
Holloenek Hungarica
Fot. Inga Kaszycka
Rok temu odbyły się dwie edycje Międzynarodowego Festiwalu Nowej Muzyki Folkowej "Hellofolks!". Zespoły z całej Europy prezentowały łączenie folku z muzyką rockową, punkową a nawet metalową. Europa znów pojawi się w Lublinie.

W tym roku program imprezy będzie nader bogaty. Przedsmak festiwalowych atrakcji stanowić będzie koncert "HelloFolks! is back" w lubelskiej Muszli Koncertowej, gdzie 3 czerwca zaprezentują się zespoły: Morhana z Warszawy, tworzący mariaż tradycji celtyckich z mocnym heavy metalowym graniem, Holloenek Hungarica, prezentujący dawne tańce węgierskie oraz muzykę wykonywaną na dudach i bębnach, a także Litvintroll, który przywiezie z Białorusi garść folkmetalu pochodzącego z powstającej płyty grupy. Co ciekawe, podczas koncertu, Litvintroll po raz pierwszy w swej historii zagra również akustycznie.

Ale to zaledwie przystawki do głównego muzycznego dania. Miesiąc później, 3 lipca, w lubelskim klubie Graffiti czeka nas kolejna część uczty. Wtedy to zagra kanadyjska celtycko-punkowa formacja The Dreadnoughts.

Natomiast na finał festiwalu zapraszamy do Muszli Koncertowej, gdzie 6 i 7 sierpnia będzie miała miejsce trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowej Muzyki Folkowej HelloFolks!. Dla zgromadzonej publiczności zagrają wtedy m.in.: Brutus Daughters (Hiszpania), Mr. Irish Bastard (Niemcy) oraz Żywiołak (Polska).

Wszystkie szczegóły dotyczące koncertów odbywających się w ramach HelloFolks! będziemy na bieżąco publikować w naszym dziale "Wydarzenia".

 

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Nowej Muzyki Folkowej HelloFolks!.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu