Trifon Zarezan tym razem online

Tradycyjnie na Ochocie i z Sarakiną
Witt Wilczyński, 9 lutego 2021
Sarakina: Trifon Zarezan
Fot. Jarosław Wiśniewski
Trifon Zarezan czyli bałkańskie Święto Wina od lat konkuruje z Walentynkami. W tym roku stołeczne obchody przycinania winorośli w tanecznych, bułgarskich rytmach odbędą się online.

O "Trifon Zarezan" opowie znawca wina i bułgarskich obyczajów od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie, Stojan Uzunov.  W programie wieczoru znajdą się: prezentacja tańców bułgarskich prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, mekedonsko horo, kopanica oraz obyczaj podcinania winorośli. 

W ramach muzycznej oprawy wystąpi znakomity zespół Sarakina. Ta polsko-bułgarsko grupa muzyczna łączy od lat muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Zespół wystąpi w składzie:  Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon; Anna Klebus - vocal; Jan Mlejnek - klarnet, tambura; Mateusz Bielski – kontrabas.

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie dostępne bezpłatnie dla szerokiej publiczności online na profilu FB Ośrodka Kultury Ochoty.

Uwaga! Koncert rozpocznie się o 19:00 - a wcześniej, w Radio Praga, w audycji "Między ŚwiatAMI", którą poprowadzą DJ Ami i DJ Vilcinescu, od godziny 15:00 będzie można usłyszeć opowieść Jacka Grekowa o Trifon Zarezan, muzyce bułgarskiej i o tym, jak ma się Święto Wina i Winiarzy do Walentynek.

Portal Folk24.pl  jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu