Było sobie RCKL?

Znów "znika" Radiowe Centrum Kultury Ludowej
Kamil Piotr Piotrowski, 25 lutego 2010
Polskie Radio
Fot. Robert Derda
W kwietniu władze Polskiego Radia wprowadzają nową strukturę organizacyjną tej instytucji. Nie znalazło się w niej Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Czy to oznacza koniec istnienia tej instytucji?

Otrzymaliśmy informację, iż w nowej strukturze organizacyjnej Polskiego Radia nie ma wzmianki o Radiowym Centrum Kultury Ludowej. Nie znalazło się ono w tym dokumencie.

- W tej chwili sytuacja wygląda tak, że od 1. kwietnia RCKL znika ze struktury Polskiego Radia i ja nie potrafię teraz powiedzieć co dalej będzie. Na razie pracujemy jak zawsze, m.in. przez najbliższy miesiąc dalej przygotowujemy "Nową Tradycję" ale nie znamy przyszłości - mówi kierownik RCKL - Piotr Kędziorek.

Nie udało nam się dodzwonić dziś do rzecznika prasowego Polskiego Radia pana Radosława Kazimierskiego. Bez odpowiedzi pozostało na razie także nasze zapytanie mailowe.

Podobna sytuacja miała miejsce dokładnie trzy lata temu. Media podały informację o likwidacji RCKL, jednak wtedy władze Polskiego Radia ją dementowały. Czy podobnie będzie i tym razem?

W miarę zdobywania kolejnych informacji będziemy was informować co dalej z RCKL i "Nową Tradycją".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu