Podwójny na jubileusz

Na 25 lat Carrantuohill
Kamil Piotr Piotrowski, 22 października 2012
Carrantuohill i goście
Fot. Wojciech Małota
Ponad 130 minut muzyki, nagrania studyjne oraz niezapomniany koncert w Trójce - to wszystko znajdzie się w najnowszym dwupłytowym albumie pt. "25", wydanym z okazji jubileuszu zespołu Carrantuohill. Dziś premiera!

Zespołu Carrantuohill fanom muzyki irlandzkiej w Polsce przedstawiać nie trzeba. Ci, którzy jeszcze się z "Karaluchami" nie zetknęli powinni wiedzieć, że to zespół, który od 25 lat gra i promuje w Polsce muzykę inspirowaną nutami z Irlandii. Byli wzorem dla wielu młodych wykonawców, którzy sięgali po "muzykę celtycką". Dla wielu fanów byli pierwszym kontaktem z muzyką Zielonej Wyspy. Od lat należą do jednej z najprężniej działających formacji folkowych w Polsce.

Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.: nagrodę Fryderyka w kategorii etno/folk, Złotą i Platynową Płytę za produkcje "Inis" i "Session Natural Irish and Jazz" oraz ponad 2500 koncertów w kraju i za granicą.

Płyta "25" to długo wyczekiwany, dwupłytowy album, który jest owocem wieloletniej pracy zespołu. Pierwsza płyta zawiera nowe utwory, nagrane w studiu. Bogdan Wita, gitarzysta i menedżer zespołu, w rozmowie z Folk24, zapowiadał ten materiał jako powrót do klimatów z płyty "Between".

Na drugiej płycie znalazł się koncert jubileuszowy zarejestrowany w Trójce, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w dniu 18 marca 2012 roku, w którym gościnnie u boku Carrantuohill wystąpili: Eleanor McEvoy, Maciej Balcar, Anna Faber, Robert Kasprzycki oraz zespół Banana Boat.

Dziś, tj. 22 października płyta oficjalnie trafiła do dystrybucji, wcześniej mogli ją zdobyć tylko najwierniejsi fani Carrantuohill, posiadacze specjalnej karty "CarrantuFAN".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu