Łysa Góra na żywo ONLINE

Startuje Letnia Scena VooDoo
Witt Wilczyński, 6 maja 2021
Fot. YT collage
Znana i lubiana heavy folkowa formacja Łysa Góra znów zagra na żywo - jeszcze online. Ogródek stołecznego klubu VooDoo miał ruszyć w czerwcu. Czy wreszcie wrócą koncerty? Jeszcze nie... Na razie czekamy i trzymamy kciuki!

Łysa Góra to folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem, przez co zdobyli uznanie także jako kapela folkmetalowa. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich (i dalszych) sąsiadów.

Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Do tego dwa silne, charakterystyczne dla słowiańskiego sznytu kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia
i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami instrumentów perkusyjnych oraz
skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem spod Łysej Góry.

Koncert miał odbyć się 21 maja na żywo ale ze względu na nowe obostrzenia, które weszły 6 maja, musimy jeszcze poczekać. Zespół zdecydował się na zagranie ONLINE. Dobre i to!

Więcej informacji o koncercie znajdziecie w dziale wydarzenia.

 

21.05.2021, Łysa Góra, klub Voodoo - ONLINE, Warszawa, godzina 19:00

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu