Dwa brzegi, dwa bieguny

Teatr Terno i Dalriada w Warszawie
Witt Wilczyński, 23 czerwca 2015
Cygański zespół folklorystyczny
Fot. Press/Terno
Ostatnia niedziela czerwca zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem koncertowym. Tego dnia prawo i lewobrzeżna część Warszawy będzie miała okazję posłuchać na żywo (i porównać) folku z dwóch różnych biegunów nurtu.

Zacznijmy od prawobrzeżnej Warszawy. Od września 2014 na antenie radia RDC prowadzony był cykl audycji prezentujących kulturę cygańską w różnych odcieniach i brzmieniach, a w najbliższą niedzielę cały projekt będzie miał swój wielki finał w koncercie na żywo!

"Wokół Romów" to koncert, podczas którego na scenie amfiteatru w Parku Skaryszewskim spotkają się Kałe Jakha z Krakowa, Vanessa & Sorba z Zielonej Góry, legendarna już grupa Perła i Bracia z Łodzi oraz Cygański Teatr  Muzyczny Terno z Gorzowa Wielkopolskiego, w którego składzie zobaczymy m.in. Manuela Dębickiego. Ta część tego plenerowego koncertu będzie także transmitowana na żywo.

Lewobrzeżna Warszawa w tym czasie gościć będzie folkmetalowe sławy tak rodzime, jak i doskonale już znaną węgierską Dalriadę. A to za sprawą przetaczającej się przez kraj trasy "Mniejsze Zło" (o której niedawno pisaliśmy), promującej nowe albumy formacji Percival Schuttenbach. Oprócz tego zagrają także: Runika, Helroth oraz Roberto Delira i Kompany.

Będzie się działo! Co wybrać to już zależy od Was. Szczegóły w naszym dziale "wydarzenia".

 

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym obu wydarzeń.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu