Canzoniere Grecanico Salentino znów

Magiczna muzyka z Salento w Katowicach
Kamil Piotr Piotrowski, 17 sierpnia 2018
Canzoniere Grecanico Salentino
Fot. Press
Najbardziej energetyczny zespół z Włoch ponownie wystąpi w Katowicach. Canzoniere Grecanico Salentino, dzięki którym o muzyce z Salento usłyszał świat, zagrają na pożegnanie lata z Festiwalem Muzyki Świata "Ogrody Dźwięków".

Nasi Czytelnicy znają już tę niesamowicie żywiołową grupę, pochodzącą z samego obcasa włoskiego buta – Półwyspu Salentyńskiego w Apulii. Na łamach Folk24 ukazała się bowiem relacja z ich koncertu w 2014 roku w ramach katowickiego Festiwalu Muzyki Świata "Ogrody Dźwięków" (relację możecie poczytać tutaj). Zespół wywarł wówczas na nas i na słuchaczach ogromne wrażenie, porywając wypełnioną po brzegi salę Kinoteatru Rialto do szaleńczego tańca. Nic dziwnego, że znów wracają do Katowic.

Muzyka salentyńska to tradycja żywa i uwielbiana nie tylko w regionie, skąd pochodzi. Jej festiwal – La Notte della Taranta – jest największym plenerowym wydarzeniem muzycznym we Włoszech. Pod koniec sierpnia gromadzi w miasteczku Melpignano ponad 200 000 ludzi! Dzięki Canzoniere Grecanico Salentino szał na punkcie salentyńskiej muzyki dociera jednak daleko poza Włochy. Ich trasy koncertowe obejmują wszystkie kontynenty.

Jak piszą gospodarze koncertu - Muzeum Śląskie i Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek "Katowice Miasto Ogrodów" - powodów sukcesu jest wiele. CSG sięga po najwspanialsze tradycyjne melodie i piosenki, ale aranżuje je w nowatorski sposób. Każdy z muzyków zespołu to prawdziwy wirtuoz, często kilku instrumentów. Przede wszystkim jednak CSG to mistrzowie sceny. Każdy ich koncert to eksplozja emocji, pasji, rytmu i magii. Ich koncerty nie pozostawiają obojętnym. 

Atrakcyjności katowickiemu koncertowi, który odbędzie się 31 sierpnia, dodaje fakt, że zespół przywiezie ze sobą świeżą, bo zeszłoroczną płytę, zatytułowaną „Canzoniere”, tym bardziej więc warto pojawić się w Muzeum Śląskim. Szczegóły koncertu znajdziecie w naszym dziale wydarzenia i na stronie organizatora.

 

Canzoniere Grecanico Salentino, 31.08.2018, Katowice
Portal Folk4.pl jest partnerem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu