Old Marinners

Old Marinners
Fot. Press
Grupa wokalno-instrumentalna, osadzona w folku morskim, a także muzyce celtyckiej. W swoim repertuarze posiadają też kompozycje własne. Grupa powstała jesienią 2008 r. w Skarżysku-Kamiennej, w górach świętokrzyskich.

Początek działalności zespołu opierał się o brzmienia folk-rockowe, które wraz ze zmianą składu i pojawieniem się instrumentów takich jak skrzypce, banjo czy whistle, skierowało zespół ku bardziej tradycyjnym formom wykonawczym. Od początku za to grupa inspiruje się muzyką ludową głównie takich krajów jak Irlandia, Anglia, ale nie stroni też od własnych kompozycji - dla wszystkich wspólny mianownik to "historie morzem pisane". Na koncertach wykonują m.in. pieśni rybackie, szanty, pieśni kubryku i melodie pubowe.

Grupa szybko pojawiła się na konkursach piosenki żeglarskiej i morskiej, ale nie tylko, zdobywając uznanie jury m.in. chorzowskiej "Tratwy", tyskiego PPP, Ogólnopolskich Spotkań z Balladą Iłża, czy Ostrowieckich Spotkań Szantowych. W 2012 roku zostali laureatami "Muzycznych Scyzoryków” - regionalnej nagrody muzycznej w kategorii etno-folk.

Trzy lata później światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta "Set Sail", zawierająca tradycyjne pieśni morza, w tym szanty - w nowych aranżacjach, własne kompozycje i muzykę folkową z różnych stron świata. Od 2010 roku grupa jest gospodarzem własnego festiwalu "SzantySkar".

Skład zespołu:

Dyskografia:

2015 - "Set Sail"

Video:

"Do Jamestown"

"Dzikie gęsi"

"Moby Dick"

 

 

Strona internetowa: http://oldmarinners.pl/
Pokaż menu