Cronica

Fot. Press
Polska grupa folk metalowa, założona w Jaworznie. Ich muzyka charakteryzuje się melodyjnymi i złożonymi kompozycjami autorskimi oraz śmiałym i nowoczesnym podejściem do tradycyjnych pieśni ludowych.

Zespół Cronica powstał w 2014 r. a tworzy go siedem osób, z których każda podchodzi do muzyki folkowej w swój własny i indywidualny sposób.

Członkowie grupy inspirują się się muzyką tradycyjną Europy oraz Skandynawii. Warstwa liryczna nawiązuje do mitologii, podań, prawierzeń wcześniej wspomnianych obszarów, poezji oraz filozofii.

Prócz tradycyjnego ,,ciężkiego" instrumentarium zespół wzbogaca swoje brzmienie o flet, skrzypce, keyboard, lirę korbową i sopiłkę. Do najważniejszych osiągnięć Croniki można zaliczyć min. występ z rosyjską Arkoną czy koncerty z wieloma innymi zagranicznymi sławami muzyki folk-metalowej (min. Grai, Satana Kozel, Niburta) oraz polskimi, takimi jak Radogost, Percival Schuttenbach czy Żywiołak.

Zespół ma na swoim koncie koncerty klubowe, plenerowe, a także udział w wielu imprezach związanych z muzyką folkową na terenie Polski i za granicą. Do tej pory ukazały się dwa albumy grupy: ,,Świt Historii" oraz bardzo ciepło przyjęty ,,Na tej Ziemi".

Skład zespołu: 

Dyskografia:

2016 - "Na Tej Ziemi"

2015 - "Świt Historii" (EP)

Video:

"Lustro" (live, 2017)

 

Strona internetowa: http://pl-pl.facebook.com/cronicaPL/
Pokaż menu