Zabrzmią pieśni sefardyjskie

Nowość Anny Riveiro-Jagielskiej i Maayan
Kamil Piotr Piotrowski, 18 kwietnia 2011
Anna Riveiro & Maayan
Fot. Press
Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny koncert Anny Riveiro-Jagielskiej i grupy Maayan w Polskim Radiu z pewnością ucieszą się z tej wiadomości. Repertuar, który pojawił się na tym koncercie jest już dostępny na płycie.

Dokładnie dziś, jeszcze ciepła, pachnąca drukarnią płyta "Dos Amantes" Anny Riveiro i grupy Maayan powinna znaleźć się w ręku autorki i wydawcy zarazem.

"Dos Amantes - pieśni sefardyjskie" to czwarta płyta o tematyce sefardyjskiej nagrana przez Annę Jagielską-Riveiro ale pierwsza, w której nagraniu udział wziął zespół Maayan, założony przez nią w 2010 roku.

Materiał na płycie to 14 utworów, pieśni śpiewanych w oryginalnym języku Sefardyjczyków - ladino. Muzycznie płyta nawiązuje zarówno do kultury hiszpańskiej jak i do korzeni żydowskich. Nagrania dokonano 6 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert odbył się w ramach projektu "Pod niebem Sefarad", organizowanego przez Polskie Radio we współpracy z Instytutem Cervantesa i Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do odsłuchania mixu kilku utworów przygotowanych przez wydawcę, który doskonale oddaje charakter muzyki zawartej na płycie.

Sephardic songs Dos Amantes Live recording - mix

Tradycyjnie, specjalnie dla tych czytelników, którzy zaprenumerowali nasz newsletter będziemy mieli niespodziankę - jaką, przeczytacie w najbliższym newsletterze.

Płyta oficjalnie trafi do szerokiej sprzedaży dopiero na początku maja ale czytelnicy naszego portalu, będą ją mogli nabyć o wiele wcześniej.

Jako jedyni, obok wydawcy oczywiście, w specjalnej przedświątecznej promocji, udostępnimy ją w naszym sklepie już 20 kwietnia.

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu