WOŚP Folkowy

Koncerty dla Orkiestry we Wrocławiu
Kamil Piotr Piotrowski, 11 stycznia 2018
Koncert w Starej Piwnicy
Fot. Kamil Piotrowski
Wrocław to jedno z najbardziej folkwych miast w Polsce ostatniej dekady. Dzieje się tu naprawdę wiele a środowisko muzyczne, gdy przychodzi ważny moment integruje się szybko, tak jak co roku przy okazji koncertów dla WOŚP.

Już w najbliższy weekend w Starym Klasztorze i Starej Piwnicy, w najbardziej etno-folkowych miejscach Wrocławia znów odbędą się koncerty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod szyldem EthnoJazz Festival czekają nas zarówno koncerty grup folkowych jak i szantowych.

W piątkowy wieczór (12 stycznia) w Starym Klasztorze wystąpią wykonawcy znani ze sceny folkowej, a będą to Bubliczki, kapela inspirująca się bałkańskimi brass bandami, Kapela Timingeriu, rodzinny wrocławski zespół, który wyciska wszystko co najlepsze z muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej. Z kolei Radykalna Wieś to połączenie folkowych melodii, dubowego brzmienia i punkowej energii. Do tego zestawu dołączy jeszcze Natalia Norko czyli Shamanika - z zupełnie innej, hipnotycznej i elektronicznej bajki. Start 19:30.

Dzień przed finałem WOŚP, w sobotę (13 stycznia), w Starej Piwnicy, organizowany jest koncert, do którego zapraszane są wszystkie wrocławskie grupy parające się folkiem morskim i/lub piosenką żeglarską, a do tego przyjeżdżają też wykonawcy spoza regionu. Rok temu była to Formacja, w tym roku, obok Znienacka Project, W Stronę Portu, Za Horyzontem i Orkiestry Samanty pojawi się na scenie też Szkocka Trupa z Bytomia. Start 19:00

Podczas finału, w niedzielę (14 stycznia) pojawią się również folkowe akcenty w koncercie w Starym Klasztorze, a to za sprawą Wolnej Grupy Bukowina. Start 16:00

 

Folkowe Granie w Starym Klasztorze dla WOŚP, 12-14.01.2018, Wrocław

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu