Sie robi...

Zmiany w magazynie "Gniazdo"
Kamil Piotr Piotrowski, 19 grudnia 2012
Wilczyn i Bożywoj
Fot. Kamil Piotrowski
Trwają ostatnie prace produkcyjne nad kolejnym wydaniem Magazynu "Gniazdo". Ten, poświęcony m.in. historii okresu przedchrześcijaństwa i wciąż żywym tradycjom magazyn, powstał w 2006 r. Nieprzerwanie ukazuje się jednak od 2008 r.

"Gniazdo" ukazuje się dwa razy w roku, w okolicach Kupały i Szczodrych Godów (bardzo ważnych dla Słowian świąt). Przygotowuje go grupa pasjonatów, którzy w swoim wolnym czasie piszą artykuły, redagują i przygotowują wydania bez wynagrodzenia, bez dużych funduszy czy wsparcia jakichkolwiek instytucji kultury (magazyn drukują za własne pieniądze), dwa razy w roku udowadniając w ten sposób, że jak się chce to wiele można.

Jak donosi nasz redakcyjny kolega, Witt Wilczyński, jednocześnie p.o. redaktora naczelnego Magazynu Rodzimowierczego "Gniazdo", dobiegają końca prace nad kolejnym, drugim w tym roku, a dwunastym w historii wydaniem periodyku. Jak pamiętacie ostatni numer kolportowany był przez nasz portalowy sklep. Tym razem współpraca na linii Folk24 - "Gniazdo" poszła nieco dalej.

Podczas spotkania roboczego z zespołem redakcyjnym (na zdjęciu powyżej, Witt Wilczyński z poprzednim redaktorem naczelnym Grzegorzem "Bożywojem" Antosikiem), które miało miejsce we wrześniu, podjęto kilka znaczących dla przyszłości pisma decyzji. Agencja Invini, wydawca Folk24.pl i Szanty24.pl, obok organizacji kolportażu magazynu, stała się także jego producentem. Zadba o skład, druk i kolportaż. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że będzie większy nakład, a elektroniczne wersje każdego, kolejnego wydania magazynu, będą od nowego roku dostępne w sieci.

W samym magazynie bez zmian. I tak w "dwunastce" znajdą się co najmniej dwa wywiady (muzyczny i społeczny), artykuł historyczny, fragmenty prozy SF opartej o wierzenia i tradycje Słowian oraz znane już z wcześniejszych wydań recenzje wydawnictw płytowych związanych z nurtem rodzimowierczym, recenzje książek poświęconych kulturze ludowej, tradycji, rodzimej wierze, archeologii; relacje z wydarzeń kulturalnych, wystaw, etc.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu