Mariposa - dziś premiera!

Efekt motyla, nowa płyta Asi Pyrek
Kamil Piotr Piotrowski, 5 września 2019
Asia Pyrek „Mariposa”
Fot. Press
Dziś, 5 września, ma miejsce premiera autorskiego krążka Asi Pyrek, czyli Mariposy, pt. „Efekt motyla”. To własne kompozycje inspirowane jej podróżami w niezliczone miejsca i spotkaniami z różnymi ludźmi na krańcach świata.

Koncertem w warszawskim klubie Fiesta Latina zapromuje swoją pierwszą solową płytę Asia Pyrek, znana jako Mariposa. Postać to niezwykła, kobieta renesansu, duch wszędobylski, o zdolnościach tak licznych, że nie da się ich jednym tchem wymienić. Jest wokalistką, a także kompozytorką i autorką tekstów. Skomponowała muzykę filmową do licznych filmów dokumentalnych (sama też takie produkowała), seriali podróżniczych (Discovery, ARTE, TVP), dla teatru i do reklam. Śpiewu uczyła się od takich nauczycieli jak: Bobby McFerrin, Rhiannon, Gendos, Peruquois, Amit Carmeli, Olga Szwajgier, Mieczysław Litwiński. Jest też fotografką i dziennikarką, współpracowała z czołowymi wydawnictwami podróżniczymi – zjeździła ponad 50 krajów.

– Podczas swoich podróży miałam bliski z kontakt rdzennymi mieszkańcami w Ameryki Północnej, u których pobierałam nauki. Zostałam zaadoptowana przez plemię Czarne Stopy w Kanadzie, z którym aż sześć razy tańczyłam Taniec Słońca. Nauczyłam się także wielu technik samopoznania, co pchnęło mnie również w kierunku uzdrawiania świata poprzez muzykę. Właśnie w podróżach, słuchając opowieści na 5 kontynentach, odkryłam, że ludzie na całym świecie są tacy sami – że pragną miłości, wolności i szczęścia. Jednocześnie każdy z nas po coś na ten świat przyszedł – ma swoją misję do odkrycia i talenty do zrealizowania. Jako podróżniczka i terapeutka uważam, że nie ma ważniejszej drogi oprócz tej wgłąb siebie – pisze o sobie na swojej stronie asiapyrek.pl (polecamy, bo to cudo).

Już sama rozmowa z Mariposą sprawia, że człowiek czuje, że znajduje się w innym wymiarze, a gdy dochodzi do tego muzyka... Mnogość inspiracji, doświadczeń, spotkań i rozmów, ale przede wszystkim doświadczenie uczestniczenia w życiu świata, to wszystko możecie znaleźć na jej pierwszym solowym krążku, zatytułowanym „Efekt Motyla”, którą nagrała w Hawanie z muzykami afro-kubańskiej sceny z takich zespołów jak Buena Vista Social Club, Afro-Cuban All Stars i Chucho Valdés oraz z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak i kubańskiej divy operowej Milagros de los Ángeles Soto. W sumie udział w nagraniach wzięło ok. dwudziestu osób.

Na płycie znalazło się trzynaście autorskich piosenek, które opowiadają o... nas. O tym jak żyjemy, jak czujemy, jak reagujemy na to co nas otacza, jaki świat sobie stworzyliśmy. Ale uwaga, jest nadzieja na zmianę  – może właśnie dzięki tej płycie odkryjecie swoją drogę? 

Płyta jest o szczęściu. Mówi o tym, że każdy z nas może żyć szczęśliwie, po swojemu. Piosenki tam zawarte opowiadają historię przebudzenia, historię, którą każdy z nas – tak sądzę – mógłby przeżyć dla siebie, odkrycia siebie samego i wybierania siebie samego i odczuwania radości w swoim własnym życiu. Czuję, że przy tej muzyce i przy tych tekstach mogą Wam wyrosnąć skrzydła – opowiada o swej płycie Asia.

Płyta w dniu premiery, tj. 5 września będzie dostępna w kanale youtube Mariposy o 13:30, a oto próbka, z udziałem Urszuli Dudziak.

O płycie wkrótce napiszemy więcej, a szczegóły nt. koncertu promocyjnego znajdziecie w naszym dziale „wydarzenia”. Zapraszamy.

 

„Efekt Motyla” Asia Pyrek Mariposa, 5.09.2019, Warszawa
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu