Etnowsparcie na JazzArcie

Maria João i Bassekou Kouyate w Katowicach
Kamil Piotr Piotrowski, 27 marca 2015
Bassekou Kouyate & Ngoni Ba
Fot. Press
Mottem tegorocznej edycji festiwalu JazzArt są słowa Herbie’go Hancocka: "The spirit of jazz is the spirit of openess". Duch otwartości i twórczej wolności unosić się będzie w Katowicach. Nie zabraknie też duszka etno-folku.

Znów do Katowic, przy okazji imprezy nie związanej stricte z muzyką etno-folkową (Festiwal JazzArt, 21-30 kwietnia) przybędą ciekawi artyści nurtu world music.
Jak podkreślają organizatorzy - Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów - na JazzArcie od samego początku dobrze czują się muzycy krążący po podwójnej orbicie: wokół jazzu i world music.

Takie połączenia nurtów znajdziemy na koncercie "Psychomagia": Blumenkranz's Abraxas plays Masada Book Two (25 kwietnia). Kwartet Abraxas prowadzony przez wirtuoza lutni oud i gimbri Shanira Ezry Blumenkrantza wykona utwory skomponowane dla nich przez Johna Zorna i zamknięte w albumie "Psychomagia".

Jeszcze bliżej współczesnego folku, czy world music jest portugalska wokalistka Maria João (27 kwietnia) czy malijski muzyk Bassekou Kouyate (finałowy koncert 30 kwietnia), który wystąpi w Katowicach z wokalistką Ngoni Ma. Posłuchajcie czego się możecie spodziewać:

Szczegóły tego ostatniego koncertu znajdziecie w naszym dziale "Wydarzenia".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu