Celtic Carols

Koncerty kolęd „celtyckich“
Kamil Piotr Piotrowski, 3 stycznia 2013
Macalla Trio
Fot. Press
Kolędy odgrywają ogromną rolę w tradycji wielu narodów. Jest taka grupa, która na koncertach polskim słuchaczom prezentuje te irlandzkie, szkockie, angielskie i walijskie. Mamy dla Was zaproszenie na ich koncert.

O ile zespołów prezentujących kolędy z krajów słowiańskich jest w naszym kraju wiele, o tyle prawie nie istnieją te, które w repertuarze mają kolędy z krain celtyckich. Prawie...

Macalla Trio, w skład którego wchodzą muzycy znani z zespołu Danar, stworzyło kameralny projekt, by pokazać piękno irlandzkich i szkockich ballad w minimalistycznej formie. Opisują irlandzkie zwyczaje bożonarodzeniowe, szukając w nich egzotyki, ale także podobieństw do polskiej tradycji. W tym ich świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki - od skocznych jigów po nastrojowe ballady.

Zespół w składzie: Małgorzata Mycek - śpiew, instr. perkusyjne; Ewelina Grygier - irlandzki flet poprzeczny, whistle, mandolina, sanza, Tomasz Biela - gitara akustyczna, śpiew, czasem też Andrzej Kowalski - gitara basowa, nie unika również polskich kolęd, ale interpretuje je w irlandzkim stylu, znajdując wspólne elementy w obu kulturach.

Zapraszamy na ich koncerty (pierwszy już jutro w Warszawie, drugi, we wtorek w Poznaniu), zwłaszcza, że w składzie jest nasza redakcyjna koleżanka. Aby ułatwić Wam ich poznanie mamy dla Was podwójne zaproszenie na ich piątkowy (4.01) koncert w Składzie Butelek. Wylosujemy je spośród tych, którzy podadzą nazwy przynajmniej dwóch zespołów (oprócz Danaru), z którymi są, byli związani poszczególni członkowie Macalla Trio.

Na odpowiedzi czekamy do jutra, tj 4 stycznia, do 12:00. Ślijcie je na maila redakcja@folk24.pl a w nim imię, nazwisko, miasto, telefon kontaktowy do siebie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W temacie proszę wpisać „Konkurs Macalla3“.

Więcej o koncertach w naszym dziale "Wydarzenia".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu