Callum Spencer kameralnie

Trasa koncertowa brytyjskiego songwritera
Kamil Piotr Piotrowski, 12 października 2020
Callum Spencer
Fot. Press
Urodzony i wychowany w North Yorkshire, w Wielkiej Brytanii, Callum Spencer już przyciąga wzrok krajowej i międzynarodowej sceny muzycznej. Ten utalentowany songwriter za chwilę znów pojawi się na koncertach w Polsce.

Urodzony i wychowany w Skipton w North Yorkshire w Wielkiej Brytanii Callum Spencer to ciekawa postać na brytyjskiej scenie muzycznej. Czerpie garściami z angielskiego i amerykańskiego folku i łączy w sobie uduchowione pisanie o ludowych korzeniach z optymistycznymi wpływami różnych artystów – od Passengera, po Bruce’a Springsteena. W muzyce tego Brytyjczyka słychać też wpływy chociażby Eda Sheerana, Sama Fendera czy Damiena Rice’a. Jego styl, dojrzałość wykraczają daleko poza jego młody wiek (urodził się w 2000 r.).

Zaczynał jako szesnastolatek grając na ulicach w Skipton i spodobało mu się takie zarobkowanie, dlatego rzucił pracę doręczyciela gazet i zajął się już na poważnie pisaniem i muzyką. Początkowo grywał na otwartych scenach w lokalnych klubach i restauracjach, szybko zdobywając popularność. Jego siłą stało się łączenie melodyjnych, optymistycznych piosenek i ballad z niezwykłą charyzmą i podejściem do publiczności. Z przysłowiowym „sercem na dłoni” szybko zjednywał sobie fanów. 

Jego pierwsze single trafiły na kilka ważnych playlist na Spotify, a także pomogły w zaproszeniach na kilka ważnych festiwali, w tym chociażby na „The Brave Festival” w Amsterdamie. Po kilku latach budowania swojej marki trafił na sesję do brytyjskiego Radia BBC, bo jak twierdzili dziennikarze tej stacji „ma świetny głos i talent do pisania piosenek.”

Do Polski przyjedzie już drugi raz w tym roku i odwiedzi tym razem dziewięć miast, a będą to:

Artystą opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu