Będą szanty

32 Łódzie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk"
Kamil Piotr Piotrowski, 8 maja 2016
Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk 2015"
Fot. Basia Wójcik
Dziś, choć wbrew panującej modzie festiwal w nazwie nie ma słowa "szantowy", to jeden z nielicznych  festiwali w Polsce, gdzie szanty są głównym elementem programu. Od lat jego wizytówką są też, oprócz artystów, jego organizatorzy.

Klimat Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Kubryk" rzadko już trafia się na festiwalach żeglarskich. Tworzą go artyści, ale wizytówką tej imprezy są przede wszystkim nazwiska, ikony festiwalu. Oprócz Jerzego Rogackiego, ojca dyrektora, szefa zespołu Cztery Refy, są to także Andrzej "Śmigiel" Śmigielski, wieloletni konferansjer "Kubryku" oraz realizator dźwięku Tomasz Podwysocki, dzięki któremu nagłośnienie jest kolejną z wizytówek "Kubryku".

Choć od lat festiwal boryka się z problemami finansowymi, znów możemy ogłosić, że przynajmniej część z tych problemów rozwiązano i "Kubryk" po raz 32 się odbędzie.

W tym roku w Łodzi pojawią się m.in. obok gospodarzy Czterech Refów, stali bywalcy Flash Creep, wielokrotni zdobywcy Nagrody Publiczności North Cape, folkowa młodzież Old Marinners, Pod Wiatr czy Grupa Trzymająca Ster.

Program cały czas się tworzy, więc będziemy informować na bieżąco, a na razie zapraszamy do Łodzi w dn. 20-21 maja.

 

32 Łódzie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk", 20-21.05.2016, Łódź
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu