Wygraj Bestiariusz

Konkurs dla Czytelników
Kamil Piotr Piotrowski, 19 lipca 2014
Bestiariusz Słowiański
Fot. Kamil Piotrowski
Książka pojawiła się na rynku już jakiś czas temu. Opisuje, i pięknie ilustruje, nasze lokalne, słowiańskie duszki, zwidy, zjawy, stwory, których pełno w ludowych przekazach, baśniach, opowieściach dziadków. Mamy dla Was jeden egzemplarz.

Dwaj rysownicy, Paweł Zych i Witold Vargas, podjęli się dzieła zilustrowania i opisania naszych słowiańskich Wiji, Węży, Duchów i Duszków, Bestii, Skrzatów, Psotników, Aniołów, Bełtów, Łapiduchów, Syren, Błotników, Dziwożon, Mierników, Paskudników i wielu, wielu innych.

W książce "Bestiariusz Słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach" znajdziecie przede wszystkim piękne ilustracje i opisy wielu, wielu demonów dawnych czasów.

Książka pojawiła się w 2013 roku, do nas trafił już dodruk, co świadczy o sporym zainteresowaniu. Nic dziwnego. Ze świecą szukać u nas tytułów poświęconych wierzeniom naszych przodków, które nie są pracami naukowymi, a już z tak bogatymi ilustracjami...

Lektura przydatna do rozszyfrowywania tekstów niektórych polskich zespołów, inspirujących się słowiańskimi podaniami, legendami.

Książkę, pięknie wydaną, w grubej oprawie, wypuściło na rynek wydawnictwo "Bosz" z Olszanicy. Na ponad 200 stronach znalazło się ponad 100 haseł i ilustracji.

Czytelnicy Magazynu FOLK24 nr 2, mieli już okazję poznać umiejętności Witolda Vargasa, gdyż w ramach podjętej współpracy Witold udostępnił nam swój rysunek pt. "Julki". W kolejnym numerze pojawi się kolejna praca, tym razem Pawła Zycha.

KONKURS:

Z kolei dzięki współpracy z wydawnictwem "Bosz", dla Czytelnika Folk24 mamy jeden egzemplarz książki. Rozlosujemy ją wśród tych, którzy do 23 lipca, do 14:00 przyślą nam na maila redakcja@folk24.pl imię, nazwisko, adres wysyłkowy, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz prawidłową odpowiedź na pytanie:

"W jakim zespole folkowym grał Witold Vargas"?

W temacie maila prosimy wpisać "Konkurs-Bestiariusz".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu