Shanties... "W sieci"

Czterdziesta edycja festiwalu z Krakowie
Kamil Piotr Piotrowski, 24 lutego 2021
39 Festiwal "Shanties 2020"
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
W czwartek rusza czterdziesta edycja największego festiwalu piosenki żeglarskiej i szanty w Polsce, krakowskiego „Shanties”. Całość odbywać się będzie on-line, a temat jubileuszowej odsłony tego wydarzenia brzmi... „W sieci”.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties” jak zawsze odbędzie się w ostatni weekend lutego, w tym roku w dniach 25–28 lutego 2021 r. Tym razem jednak koncerty i spotkania będziemy śledzić, nie tak jak zawsze,w kinie Kijów ale w sieci. Internet daje wiele nowych możliwości, a organizatorzy zamierzają zadbać o to, by nie zabrakło emocji i niespodzianek, więc na pewno nie będzie nudno. Zwłaszcza, że to jubileuszowa czterdziesta edycja.

Festiwal „Shanties” odbędzie się pod jakże wiele mówiącym (ale też i wieloznacznym) hasłem „W sieci”. W ciągu czterech dni imprezy zajrzymy do wielu zakątków Polski, Europy, a nawet świata. Organizatorzy zapowiadają bowiem połączenia m.in. z Norwegii, Anglii czy USA. Polscy wykonawcy zagrają on-line na festiwalowych scenach, rozlokowanych tym razem w kilku miastach, a będą to:

Wśród zapowiadanych wykonawców znaleźli się: Atlantyda, Banana Boat, Cztery Refy, Dair, Flash Creep, Formacja, Jan i Klan, Marta Kania, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mechanicy Shanty, Waldemar Mieczkowski Band, Mietek Folk, North Wind, Orkiestra Samanta, Jakub Paluszkiewicz, Perły i Łotry, Jerzy Porębski, Qftry, Ryczące Dwudziestki, Sąsiedzi, Stary Szmugler, Marta Śliwa, Stara Kuźnia, Marek Szurawski, The Nierobbers, Roman Tkaczyk, Trzecia Miłość, Trzy Majtki, Grzegorz Tyszkiewicz, Arek Wlizło i Ania Dębicka, Własny Port, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, Zejman i Garkumpel, Znienacka Project.

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „wydarzenia

 

40 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, 25-28.02.2021, Kraków
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu