Górą nasi!

Folkowy Fonogram Roku 2014
Kamil Piotr Piotrowski, 15 maja 2015
Folkowe Fonogramy Roku 2014
Fot. Kamil Piotrowski
Podczas trwającego od środy w Warszawie 18 Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", w czwartek wieczorem w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego ogłoszono wyniki konkursu na "Folkowy Fonogram Roku 2014".

W konkursie, zdaniem jurorów, którymi w tym roku byli: Simon Broughton (Songlines Magazine), Lopa Kothari (BBC Radio 3), Bartek Chaciński (Polityka), Tomasz Janas (kultura.poznan.pl) oraz Jacek Hawryluk i Kuba Borysiak (Pr. 2 Polskiego Radia), najlepszymi okazali się:

Co ciekawe głosy jurorów konkursu Polskiego Radia niemal pokryły się z wynikami naszej sondy, przeprowadzonej przez redakcje Folk24.pl i etno.serpent.pl wśród 9 dziennikarzy zajmujących się sceną etno-folkową w Polsce - z jedną tylko różnicą. W naszej sondzie "Wiano" grupy Sutari nie zdobyło trzeciego miejsca, tylko wygrało w kategorii "Płyta - Debiut Roku 2014".

Płyta Oli Bilińskiej i nas oczarowała, ale trzymaliśmy też mocno kciuki za "Acatao" i "Wiano", i cieszymy się bardzo z ich sukcesu, gdyż to jedyne dwie płyty z jedenastki ścisłego finału (na 31 zgłoszonych w ogóle), które w 2014 roku objęliśmy patronatem.

Nasze logo jak widać przynosi szczęście. Przypomnijmy, że widnieje ono także na płycie "Slava. Pieśni Słowian Wschodnich" grupy Percival, którą to z kolei internauci w plebiscycie "Wirtualne Gęśle" ogłosili "Folkowym Fonogramem roku 2014".

Górą nasi! Gratulujemy!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu