DagaDana w Zjednoczonym Królestwie

Trasa dziesięciolecia zespołu
Witt Wilczyński, 18 kwietnia 2019
Fot. Dominika Dyka
Polsko-Ukraiński zespół DagaDana zagra na brytyjskim Glastonbury Festival! Muzycy zawitają również do innych miast Zjednoczonego Królestwa. Wyspiarska trasa przypadnie na świętowanie dziesięciolecia istnienia zespołu.

DagaDana promować będzie nominowany do Fryderyka album "Meridian 68" i jednocześnie swoimi koncertami zaprezentuje materiał z nowej, szykowanej płyty.

Już od dziesięciu poznańsko-lwowsko-częstochowsko-chicagowska formacja udanie i nieszablonowo łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej dzięki dźwiękom etnojazzowym, folkkowym, elektronicznym i post rockowym. Zespół regularnie koncertuje w takich krajach, jak: Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry i Wielka Brytania.

Na festiwalu w Glastonbury DagaDana zagra na scenie Toad Hall 28 czerwca. I nie będzie to ich jedyny gig w UK! Dzień wcześniej zespół będzie można usłyszeć w Bromsgrove a później, 29 czerwca w Hitchin (w ramach Rhytms of the World Festival), 30 czerwca w Watchet i finałowo 2 lipca w Londynie.

Miło też wiedzieć, że trasę DagaDany na Wyspach wspiera Instytut Polski w Londynie.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu