Festiwal Folk Oczami Młodych

Sanok, 23 września 2023 (sobota), godz. 18:00

Festiwal „Folk Oczami Młodych – Od wojownika do gladiatora” to nowa idea na kulturalnej mapie folkowej. Ideą festiwalu, obok pokazania różnego oblicza muzyki folkowej i inspiracji muzyką tradycyjną, ludową – zwłaszcza wśród młodszego pokolenia artystów, jest też pokazanie m.in. miasta Sanoka z jego walorami kulturowymi i przyrodniczymi, gdzie niegdyś przebiegały ważne szlaki, łączące po prostu ludzi oraz przeplatały się kultury, tradycje, wierzenia i zwyczaje, które są tu obecne po dziś dzień. A te tradycje i inspiracje przybliżać nam będą wykonawcy z różnych nurtów około folkowych i nie tylko... Śpiewnice, Kapela Na Dobry Dzień, Niesamowita Sprawa, NO LOGO, ANKH, Acapulco i gwiazda wieczoru – KOZA MOSTRA z Grecji.

Do zbudowania wspaniałej atmosfery przyczyni się z pewnością otoczenie Muzeum Budownictwa Ludowego, jednego z najstarszych i największych muzeów etnograficznych w kraju.

Na Uczestników czekają również dodatkowe atrakcje mini targ, warsztaty wybrane, Smaczna Kuchnia oraz konkursy z nagrodami. Dodatkowo posiadacz biletu otrzymuje zniżkę do zwiedzenia Zamku z Galerią Beksińskiego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

1.*Perły*
ŚPIEWNICE – urokliwe i czarujące głosem i muzyką damy ze Śląska
2.*Ametyst*
KAPELA NA DOBRY DZIEŃ – rodzima, dobrze znana w Sanoku kapela folkowa z pozytywną nutą
3.*Brylant*
NIESAMOWITA SPRAWA – kloszardowy uliczny folk z Wielkopolski z dobrą ciętą ripostą
4.*Rubin*
NO LOGO – przyjemne bijące ciepłe reggae, pop z nieco zaczepiającym pieprznym językiem, niezwykle ciekawy i zjawiskowy image kulturowy, pochodzą z Sejn
5.*Szmaragd*
ANKH – ciekawy kultowy zespół z nieco ostrzejszym brzmieniem w stylistyce folk metal, zahaczający o klimaty z krainy Faraonów. Zespół pochodzi z Kielc.
6.*Diament*
ACAPULCO – legendarna formacja folk punkowa z Jarocina z lat 80′, dobre ponadczasowe teksty i przekaz
7. *Skrzynia ze Złotem i Skarbami*
KOZA MOSTRA (Grecja)

Pokaż menu