Folkmetal na św. Patryka

Nowa tradycja Percivala
Anna Wilczyńska, 14 marca 2012
Joanna Lacher
Fot. Marcin Somerlik
Pośród mnóstwa "celtyckich" imprez zaplanowanych na ten weekend pojawi się szczypta nuty słowiańskiej. Zespół Percival Schuttenbach zagra dla fanów połączeń folku z metalem dwa duże koncerty w Żaganiu i Zabrzu.

Percival Schuttenbach określają swoją muzykę jako "nową falę polskiego heavy folku". Ta istniejąca od 1999 roku formacja jest już doskonale znana słuchaczom folkowych i metalowych brzmień. Ich kompozycje powstają na granicy dwóch gatunków muzycznych, łączą w sobie metalową, dziką i wręcz pogańską energię z elementami przaśnej ludowości.

To nie jedyna twarz zespołu. Grupa występuje również na festiwalach i imprezach historycznych jako medieval-folkowy projekt Percival, wykonując na akustycznych instrumentach muzykę Słowian i Wikingów z wczesnego średniowiecza.

Osobnym projektem historycznego Percivala oraz Radbora jest "Słowiański Mit o Stworzeniu Świata" - spektakl, którego celem była próba rekonstrukcji słowiańskiej kosmogonii.

W poprzednich latach patronowaliśmy kolejnym odsłonom trasy koncertowej "Folk 'Em All " zespołu Percival Schuttenbach. W tym roku również zapraszamy na ich wiosenne występy.
Na pierwszym z nich, 16 marca, Percivali poprzedzi InDespair, młoda metalowa formacja z Wrocławia. Następnego dnia, 17 marca, bardzo ciekawie zapowiada się folkmetalowa noc w klimatycznym Niezależnym Centrum Kultury "Wiatrak" w Zabrzu. Na rozgrzewkę zagra wtedy folkmetalowy Radogost z Ustronia. Szczegoły w naszym dziale "Wydarzenia".

Zgodnie z zapowiedzią lidera zespołu, Mikołaja Rybackiego, w czasie powyższych koncertów zaprezentowany zostanie premierowy utwór z najnowszej płyty, nad którą, jak zapewnia - praca wre pełną parą. Czekamy zatem z niecierpliwością na to wydawnictwo i o postępach w jego przygotowywaniu będziemy na bieżąco was informować.

Strona zespołu: http://percivalschuttenbach.art.pl/


Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu